položky
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

Parfémy či Kolínska voda?

Voňať dobre je rovnako dôležité ako vyzerať dobre.

Dokonca aj najlepšie oblečenie a make-up nie je vhodná maska pre ​​telesný pach, ktorý sa môže stať príčinou rozpakov. Dnešné vône sú k dispozícii v mnohých rôznych formách, ako deodorant, telové mlieka, parfumy, kolínske vody, atď. Rad možností, ktoré sú k dispozícii nás často nechávajú zmätenými. Tento článok sa snaží o to, aby vám pomohol pri výbere, a vysvetľuje rozdiel medzi parfémami a Kolínskymi vodami.
 

Rozdiely, ktoré odlišujú Parfumy od Kolínskej vody

Oba parfumy aj kolínske vody majú rovnaké komponenty, čím sa odlišujú, je podiel týchto zložiek. Rozdiel v koncentrácii určuje, ako dlho zostane zápach a ako drahé vône.

Percento esenciálnych olejov

Základný rozdiel medzi parfémom a Kolínskou vodou je percento esenciálnych olejov. Parfumy majú vyššie koncentrácie oleja v porovnaní s Kolínskou. V parfémoch, koncentrácia sa pohybuje okolo 30-40%. Kolínska voda obsahuje menej koncentrovaných esenciálnych olejov, ktoré majú len asi 2-5% oleja v zmesi fragrantu.
 

Podiel alkoholu a vody

V parfumoch je 30% esenciálnych olejov, a zvyšných 70%, 95% alkoholu a 5% je voda. Podobne, v kolínskej vode, 1-3% je esenciálne oleje a zvyšných 80% alkoholu a 20% je voda.
 

Vrstvená a nevrstvená vôňa

Parfémy sú vrstvené vône. K dispozícii sú tri vrstvy v parfumoch a to hore, stredné a základné. Najlepšie listu alebo hlave poznámky je to, čo cítime ihneď po aplikácii. Druhá vrstva je stredná list alebo srdce na vedomie, že vôňa tejto poznámky zvyšuje s časom a nakoniec základné list, ktorý môže byť cítiť po asi 30 minút od aplikácie. Kolínske, na druhej strane, sú jednovrstvové vône.
 

Dlhotrvajúci

Vzhľadom k tomu, že parfumy majú vyššiu koncentráciu vône, vydržia oveľa dlhšie ako Kolínska. Trochu parfumu nastriekaného na pulzné body môžu vytrvať kdekoľvek 8-20 hodín a niekedy aj viac než to, v závislosti na kvalite parfému. Vzhľadom k tomu, že Kolínska je zriedená, trvá len po dobu 2-3 hodín a musí byť obnovená znovu každých pár hodín. Musíte použiť viac Kolínskej vody ako parfému, pretože fľaška parfumu vydrží omnoho dlhšie, než fľakón Kolínskej.

Obal

Ďalší rozdiel medzi Kolínskou a parfémy sú v balení. Parfémy sú obvykle dodávané vo fľašiach fantázie, v rôznych tvaroch a farbách, zatiaľ čo kolínskej zvyčajne prichádzajú v jednoduchej sklenenej fľaši.
 

Rozdiel v cene

Najdrahšou súčasťou každej vôni je esenciálny olej. Vzhľadom k tomu, parfumy obsahujú vysoké koncentrácie týchto olejov, sú tak drahšie ako Kolínska voda. Parfémy sú väčšinou dvojnásobok ceny Kolínska. Cena za parfum môže byť veľmi vysoká v závislosti na značke.
 
To boli hlavné rozdiely medzi Parfumy a Kolínska. To je často veril, že parfumy pre ženy a kolínske vody sú pre mužov, to nie je tak úplne pravda. Tam je veľmi malý rozdiel medzi vôňou pre mužov a ženy. Muži zvyčajne radi pižmová vôňa, zatiaľ čo ženy dávajú prednosť ovocná vôňa. Pretože ženy ako silnejšie vône, dávajú prednosť parfumy, že ľudia ako trochu ľahšie vône. Parfumy majú silnú vôňu, ktorá môže byť príliš silný pre mužov s ľahšou chuťou. Preto sa muži používajú Kolínska splash, po holení, apod Avšak, nie je tam žiadna jasná odlišnosť ako takú. Oba parfumy a kolínske vody, možno nosiť muži aj ženy. Buďte opatrní, aby nepreháňajte to, že ľudia okolo vás nebude mať podobný vkus.
 
Je to len otázka čomu dávate prednosť, ak máte radi silné vône a nemajú trpezlivosť udržiavať opätovne vôňu, potom by ste určite mali ísť radšej na parfum.

Ak ste jeden z mála, ktorí sú alergickí na parfumy alebo ak je silná opojná vôňa príliš silná pre vás, je vhodná pre začiatok niektorá Kolínska.... pre svoje dobro.


KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Akčná ponuka
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Prevádzkovateľ: Parfémy a Kozmetika, s.r.o.
© 2010 všetky práva vyhradené
 

JavaScript musí být povolen