položky
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

Obchodná inšpekcia kontrolovala e-shopy (knihy, hodinky, parfémy)

15.10.2011
Česká obchodná inšpekcia kontrolovala e-shopy okrem kníh, parfumov aj šperky a elektroniku. Bolo vykonaných celkom 44 kontrôl.

Online predaj na eShopoch s lukratívnym tovarom, ktorý nepodlieha rýchej expirácii stále rastie. Najžiadanejším online tovarom sú: knihy, elektronika, parfémy, šperky, dámske či pánske hodinky, produkty pre deti, darčeky atď... Bolo vykonaných celkom 44 kontrôl. Nedostatky boli zistené v 25 prípadoch, tj v 56,8%. Zo strany prevádzkovateľov internetových obchodov nie sú dodržiavané povinnosti spojené s informovaním zákazníka najmä o práve na odstúpenie od kúpnej zmluvy, o právach súvisiacich so zodpovednosťou za vady. Ďalej návody k zaslaným výrobkom neboli v slovenskom jazyku. Pri riešení spotrebiteľských podnetov bolo zistené nedodržanie lehôt na vybavenie reklamácie. Stále častými sú tiež prípady chýbajúcich informácií o prevádzkovateľovi internetového obchodu. Správa ČOI zo dňa 5.2.2010

Informácie nájdete na stránkach obchodnej inšpekcie. Pozitívne je, že podľa našich informácií nebol medzi postihnutými žiadny e-shop našich partnerov, ale prevencia je prevencia, a preto nižšie čítajte na čo si dať pozor.

Na čo si dávať pozor:
Nekopírovať
obchodné podmienky z iných e-shopov. Keď už tak premýšľať, aby ste ich nenasledovali is chybami. V ideálnom stave je nechať preveriť právnikom. Prevádzkovateľ si tak zaistí nielen právnu čistotu svojich obchodných podmienok, ale často aj dostatočné zabezpečenie svojich práv proti zneužívaniu spotrebiteľských oprávnenie zo zákona. Odporúčame na prečítanie článok Obchodné podmienky eshopu a hľadať nedostatky. :-)

Vždy na e-shope uvádzajte informácie o prevádzkovateľovi, vrátane správneho názvu, sídla firmy, zodpovednej osoby ap.

KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Akčná ponuka
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Prevádzkovateľ: Parfémy a Kozmetika, s.r.o.
© 2010 všetky práva vyhradené
 

JavaScript musí být povolen