položky
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

Na internete nakupuje online každý 2. užívateľ

31.03.2011
Každý druhý užívateľ internetu nakupuje online – Viac ako polovica užívateľov internetu na Slovensku si zvykne aspoň raz za mesiac a častejšie prezerať internetové stránky firiem, ktoré ponúkajú na predaj tovar alebo služby. Službu nakupovanie cez internet využíva na Slovensku zhruba každý druhý užívateľ internetu.

V porovnaní s minulým rokom ide o viac ako 10% nárast. Webstránky spoločnosti tiež významným spôsobom prispievajú k zvyšovaniu predaja v kamenných obchodoch, keďže spotrebitelia často na základe informácii z webu zájdu do kamenného obchodu a nákup zrealizujú štandardne. Vyplýva to z prieskumov spoločnosti GfK Slovakia.
Na Slovensku rastie obľuba a využívanie internetového obchodu. Aspoň raz za mesiac alebo častejšie využíva túto službu asi pätina online populácie. Nakupuj bezpečne online
Najčastejšie nakupujú online Slováci knihy, parfémy, darčeky, oblečenie a obuv, elektroniku, lístky/vstupenky na športové, kultúrne a iné spoločenské podujatia, ako aj dovolenky a cestovné lístky.
Propagácia produktov na internete zohráva tiež významnú rolu pri predaji nielen online formou, ale aj v štandardných kamenných obchodoch.
„Z prieskumov totiž vyplýva, že dostatočné informácie na webstránke sú dôležité z hľadiska realizácie kúpy, či už online alebo fyzicky v obchode.
Spoločnosti na Slovensku by mali venovať dostatočnú pozornosť funkčnosti svojej webstránky“, hovorí Tatiana Harčárová, ktorá sa špecializuje na prieskumy v oblasti Médií.
Z januárových výsledkov prieskumu GfK Slovak Internet Monitor vyplýva, že internet na Slovensku využíva 56 percent obyvateľov Slovenska.
V porovnaní s januárom 2009 ide o trojpercentný nárast. Internet sa stáva prirodzenou súčasťou životného štýlu a štandardného vybavenia domácnosti na Slovensku. Na internet sa Slováci najčastejšie pripájajú z domu – asi 88% užívateľov internetu má doma zapojený internet, čo je o osem percent viac ako vlani. Mierny nárast zaznamenal aj mobilný internet, teda 
pripájanie sa do internetovej siete cez notebook, alebo mobil.

KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Akčná ponuka
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Prevádzkovateľ: Parfémy a Kozmetika, s.r.o.
© 2010 všetky práva vyhradené
 

JavaScript musí být povolen