položky
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

Kalendár "OHROZENÝ DRUH"

07.02.2011
Kúpou kalendára OHROZENÝ DRUH prispejete na CENTRUM SLNIEČKO, N.O. a pomôžete aj vy v boji s domácim násilím. Vyzbierané prostriedky tak budú použité na založenie linky záchrany. Viac informácií na www.ohrozenydruh.sk

OHROZENÝ DRUH

Nezakrývajme si tvár pred domácim násilím!

VYVRCHOLENIE PROJEKTU:

Dňa 13. DECEMBRA 2010 v Park Hotel T A R T U F v Beladiciach sa uskutočnil Vianočný galavečer projektu OHROZENÝ DRUH spojený s krstom kalendára OHROZENÝ DRUH pre rok 2011.

ZAHÁJENIE A PRIEBEH GALAVEČERA:

Záverečnú spoločenskú akciu uvádzal organizátor projektu a autor myšlienky Róbert Bartolen. Akcia sa začala privítaním a opätovným predstavením ambasádoriek, kedy autor aj zdôvodnil prečo im vybral prívlastky, ktorými označil nielen ich ale taktiež ohrozené druhy zvierat. Abmasádorky sú slovenské osobnosti a z nich sa zúčastnila Alena HeribanováAdriana KučerováJana KeketiEva KerekešMária Čírová a Veronika Husárová, ktoré sa počas celého večierka zapájali aktívnymi vstupmi. Na začiatku, každá ambasádorka vyslovila dôvod, ktorý ich viedol k zapojeniu sa a ich presvedčenie o dôležitosti projektu, ktorý je zameraný na domáce násilie. Ďalej autor predstavil aj riaditeľku Nadácie Centrum Slniečko pani Marianu Kováčovú, ktorá povedala nielen dôvod spolupráce na projekte, ale aj poďakovanie sa všetkým, ktorý na projekte pracovali a zapojili sa do neho, samozrejme aj všetkým, ktorý sa do kampane zapojili aj finančne. Po príhovore každej osobnosti, vznikla diskusia, kde mali možnosť všetci pozvaný hostia sa spýtať priamo zúčastnených projektu (jak ambasádoriek tak aj organizátora) na otázky súvisiace s danou témou.
Pre obdivuhodné skultúrnenie a spríjemnenie atmosféry zaspievala medzinárodná operná speváčka Adriana Kučerová , ktorej doprovod robila harfistka. Toto vystúpenie vyvolalo u zúčastnených strhujúci obdiv.

ODHALENIE UMELECKÁCH FOTOGRAFIÍ:

Po vystúpení Adriany Kučerovej , autor po prvý krát predstavil fotografie ambasádoriek pre kalendár OHROZENÝ DRUH pre rok 2011, ktoré boli predstavené vo forme obrazov v salóniku. Tým, že všetky obrazy boli zahalené a autor ich postupne odokríval, od titulnej strany kalendára až po mesiac december, vzbudil u zúčastnených hostí obdiv a neustálu diskusiu o tom, ktorá fotografia je krajšia. Autor spolu s fotografom zaujímavým umeleckým spôsobom, zobrazil ambasádorky v úlohe ohrozených druhov zvierat a to nielen šatami, ale taktiež celým pôsobením fotografie. Veľký obdiv a prekvapenie preukázali aj ambasádorky tohto projektu, ktoré taktiež svoje fotografie videli po prvý krát.

Exluzivne si možete pozrieť v galerii "TVÁRE PROJEKTU" iba u nas všetky fotky z kalendara "OHROZENÝ DRUH".

            

Produkcia: Róbert Bartolen, Soňa Bartolenová
Fotograf/ grafika: Norberto Lorinci
Kolekcia šiat: Endangered species NEW YORK 2010 - Róbert Bartolen
Vizáž: Tatjana Kaksimovic, Veronika Adamovová
Vlasy: Edita Civáňová, Zoltán Takácz

Po predstavení kalendára zaspievala Mária Čírová , ktorá popri speve, hrala na klavíri. Veľa ľudí obdivovalo mladú a jemnú speváčku.

VYVRCHOLENIE GALAVEČERA A AUTOROVE PREKVAPENIE:

Po príjemnej chvíľke prišlo k samotnému krstu kalendára. Kalendár sa krstil vodou a jeho krstnými mamami sa stali práve už spomínané zúčastnené osobnosti Slovenska. A v tej chvíli, nastal najväčší bod programu, kde autor privítal Mareka Majeského, ktorý sa stal jediným mužom, ktorý kalendár pokrstil a predstavoval „silu a ochranu rodiny“. Marek Majeský sa tejto šance veľmi rád zúčastnil ako mladý otecko, pretože spolu s autorom prezradil, že budúci rok celá kampaň bude pokračovať a to pod záštitou „silných mužov“ a bude vedená v duchu ochrany detí a pomoci deťom. Tým aj dali odpoveď mnohým ľuďom na otázku, či kampaň OHROZENÝ DRUH bude napredovať. Bude tento krát, v znení slovenských rozprávok a bude ho predstavovať 12 mužov – osobností Slovenska.

Najväčší kalendár, podpísaný všetkými ambasádorkami projektu OHROZENÝ DRUH bol vydražený v sume 550,00 eur a peniaze z dražby ako aj z predaja štvorlístkov znázorňujúcich kampaň a predaja kalendárov poputovali do Nadácie Centrum Slniečko, ktorú zastupovala pani Mariana Kováčová.

ZÁVER GALAVEČERA:
Na záver boli všetci hostia pozvaný na príjemnú recepciu, kde vznikla debata o danej tematike a kde bol ešte autor a aj ambasádorky neustále zahrňovaný množstvom otázok.
Štvorlístky a kalendáre v sume 20,00 eur sú neustále v predaji a záujemcovia majú možnosť si ich zakúpiť na www.parfems.sk a na www.robertbartolen.com. Všetky peniaze aj z ďalšieho predaja poputujú do Nadácie Centrum Slniečko. Záujemcom všetkým ďakujeme.

Park Hotel T A R T U F Beladice 

       

Dňa 13. decembra 2010

o 19,00 hod v 
Park Hotel . T A R T U F . Beladice sa uskutočnil vianočný galavečer pri príležitosti krstu kalendára OHROZENÝ DRUH pre rok 2011 a k príležitosti vyvrcholenia projektu OHROZENÝ DRUH.

KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Akčná ponuka
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Prevádzkovateľ: Parfémy a Kozmetika, s.r.o.
© 2010 všetky práva vyhradené
 

JavaScript musí být povolen