položky
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

Inžinierske náhrady pre základné parfumové zložky

Mnoho prísad cenné parfumy spoločnosti sú upravené z existencie, takže priemysel začal vyrábať náhrady.

Získajte jeden závan extraktu oakmoss a nikdy na to nezabudnem: hlboký, chrapľavý, temné vôňa, ktorá vykúzli pralesa. Už viac ako sto rokov, to hrubé zeleno-hnedá kvapalina - pomenovaný pre husté lišajníkov, ktoré vyplývajú z, Evernia prunastri, ktorý rastie na duby - slúžila ako hlavná súčasť niektorých zo svetovo najobľúbenejších vôní a ziskový. Ale pred dvoma rokmi, priemyselné regulačné orgány začali radikálne obmedzuje používanie oakmoss, takže parfum tvorcovia usilovne snaží nahradiť výstredný vône.
 
Niektoré lekárne sa vyšplhal na výzvu variť to, čo je v skutočnosti oakmoss knockoffs. Jeden z najlepších náhradníkov je vyrobený Mane, chuť a vôňa výrobcu na juhu Francúzska. Muž, ktorý vyvinul to, Cyrill Rolland, ktorý sa používa svoje dlhé skúsenosti s prácou s prírodnými surovinami napodobniť, ako sa vôňa oakmoss Zdá sa, že sa vyvíjajú, ako si očuchať, najprv vyvolávať mokré drevo s mierne horkou podtónom morských rias a potom sa mení na suchom Woody aróma. Rolland bol dokonca zachytený na záhrade kompost, farba originálny článok. Ak chcete nevzdelaný nos, hriva je falošný oakmoss cítiť ako v skutočnosti. Ale spoločnosť musí presvedčiť náročnejšie publikum: Ostatné perfumers, ktorí sú skutočnými zákazníkmi, pre tento produkt.
 
 
Prečo chodiť tak ďaleko, aby nahradiť kameň parfumérii, prírodná látka, ktorá je hojná v prírode a sú k dispozícii len haliere za uncu? Ak chcete odpovedať na túto otázku, je ponoriť sa do diskusie, ktorá sa rozštiepila vôňa priemysel a jeho zákazníkmi, často fanatickej do súperiacich táborov. Od roku 2003 hlavné priemysel obchodná skupina, Medzinárodné združenie pre vonné látky, začali iniciatívne zakázať alebo obmedziť zložky - teraz 174 celkom - zo zdravotných alebo ekologických dôvodov. Niektoré obmedzenia vplyv prírodných látok, ktoré boli používané po stáročia milióny spokojných zákazníkov: ružový olej, jazmínový absolútna, korenie extrakty a bergamot a ďalších citrusových olejov. V prípade oakmoss, testy ukázali, že príčinou občasné prípady kontaktnej dermatitídy, druh vyrážky jeden dostane od Poison Ivy a iné chemické dráždivé. Niekoľko zakázaných prísad sú dôležité plastov, ako sú lyral, molekula široko používaný v parfumoch k vytvoreniu lilylike kvetinové poznámku. IFRA vidí tieto pohyby ako ochranný: Opatrný zlé PR a dúfať, aby sa predišlo rokovania vlády (najmä Európska únia, ktorá prijala nesentimentálne prístup k chemickému nariadenia), skupina sa domnieva, že priemysel je na tom lepšie regulovať sám. Vzhľadom k tomu, IFRA členovia produkujú viac ako 90 percent svetovej parfumy, jeho pravidlá efektívne fungovať ako zákon pre všetkých, ale najviac temné špecializované výrobcov.
 
Oakmoss sa používa v parfumoch pre viac ako 100 rokov, tak dobre známa vôňa ako Mitsouko Drakkar Noir a. Ale po tejto zložky bolo preukázané, že alergén, odbore medzinárodný obchod asociácie výrazne obmedzená jeho použitia.


 
Niet divu, že staromódny perfuméri a kritici sú zdesení, že toľko dôležité, dlho použitých ingrediencií dá zbaviť, pretože vzácne a mierne vyrážky. Premýšľať o poslednom kole obmedzenia, jeden prominentný spisovateľ parfumér, Luca Turín, šiel tak ďaleko, že vysloviť celú umenie vôňa "oficiálne mŕtvy."
 
Strata oakmoss bol zvlášť bolestné, pretože výpisu tradične zakotvená dva celé triedy parfému. Prvé najpredávanejšie rodiny Pánske parfumy tzv fougère, začal na konci 19. storočia a zahŕňa také slávne vône ako Brut a Drakkar Noir. Po druhé, rodiny oboch mužov a dámske voňavky nazvaný Chypre, sa tiahne od legendárneho Mitsouko Guerlain, najprv povolený v roku 1919 a za niektorými kritiky dnes je najlepší vôňa kedy boli vyrobené, celú cestu až do Cristalle Chanel a ďalej. Za 2 miliardy amerických dolárov priemysel založený na čuchové presnosť, v ktorom mikrolitrov nahradenie jednej zložky môže pre iného predstavovať celý rozdiel medzi skazený a megaseller, to je bez preháňania povedať, že Evernia prunastri dal preč zápach naozaj cenné.
 
"Niektoré látky sú tam len zabaliť veci do poriadku," hovorí parfumov Clement Gavarry medzinárodnej chuť a vôňa. "Oni by mohli pridať výkon alebo sa vôňa vydrží dlhšie. Ale prísady ako oakmoss sú tam, aby znak alebo poskytnúť zásadné zvrat vôňu. "Oakmoss nebol zakázaný úplne, ale v súlade s podmienkami jeho obmedzenia IFRA, môže obsahovať viac ako 0,1 percenta všetky vône, ktoré do styku s pokožkou priamo - rendering tradičné vzorce Chypre a fougère vôňa nepoužiteľný.
 
Samozrejme, že aj pred touto regulačný tlak, technológie, parfém, musela postupoval ďaleko za dni, kedy sa vôňa ako Mitsouko vytvoril ručne, s použitím prírodných rastlinných extraktov zdobí len pár syntetické molekuly. Ale tradičných surovín, ako je oakmoss ešte zviazané Parfumy jeho dávnej minulosti. Teraz, tento odkaz je oddelené, je výzvou pre priemysel je použitie technológie nahradiť to, čo sa stratilo - rozvíjať nové zložky, prírodné aj syntetické, a nad presnými softvérovo riadené stroje nájsť nové kombinácie, ktoré môžu zachytiť staré esencie. Ale s viac zložiek, stále obmedzené každý rok zháňať náhradu sa komplikuje, parfumérie a je v nebezpečenstve, že stratí vôňu.

 
V každom sprite parfumu, približne deväť desatín kvapaliny je kozmetický kvalitný alkohol, ktorý sa vyparuje rýchlo, takže zvyšných 10 percent, čo je koktail z desiatok až stoviek aromatickými látkami, visí vo vzduchu, alebo prilepené na koži. Parfumy darí na zložitosti a zloženie, ktoré desiatej zostalo potrebné na štrajk nielen správnu kombináciu zložiek, ale aj správne proporcie medzi nimi, takže splývajú do niečoho nového, komplexného, ​​jedinečnú vôňu, príjemné asociácie. Väčšina z nás nie sú schopní rozlíšiť jednotlivé pachy v zmesi z viac ako troch častí, konfrontovaný s zložitosť dobrou zmes, náš mozog tvaru skúsenosti do hladkého celku.
 
Podľa objemu, parfémy dnes sú väčšinou syntetické chemické látky, ktoré bývajú lacnejšie a manipulovateľné, než prírodné materiály. Perfumers môžete použiť jednu chemickú alebo skupinu chemických látok, o vytvorenie "dohodou" dojem vône v prírode. Cis-3-hexenol, napríklad, navrhne vôňa pokosenej trávy. Ale prírodné extrakty sú stále veľmi dôležité, pretože pre ich bohatosť: Každý obsahuje desiatky až stovky rôznych molekúl, a dodáva, že čuchové plnosti žiadne syntetické nemôže vyrovnať. A napriek tomu, že bohatšie chemického zloženia, tým väčšia je šanca, že jedna z týchto zložiek môže spôsobiť kožné alergie alebo pôsobiť ako slabé karcinogén u hlodavcov alebo toxické pre bunky na slnku - aby sme vymenovali len niektoré z mnohých dôvodov syntetickej a prírodné suroviny sú obmedzené dnes.
 
Denysa Beaulieu, so sídlom v Paríži vône spisovateľ a blogger, sa vytvoril vtipný termín popisovať druh vône, ktoré sa darí v súčasnej právne prostredie: ". IFrag" Je to hračka na IFRA a vôňu, ale aj, samozrejme, na iPod, ktorý cíti zdieľa určité sterility so súčasnými parfémy - vône, ktorá Beaulieu, keď som ju stretol v kaviarni, posmieval sa ako ". chudá a kostnatá" ako hudba počuť cez slúchadlá, iFrags nikdy napadnúť niečí osobný priestor. Aby vôňa fanúšikovia citlivosti Beaulieu má, je parfum má byť nielen umenie, ale časť svojho fyzickej prítomnosti, osobné vyhlásenie. Aktuálne chutí, sa sťažuje, dopyt vône, ktoré sú odstránené všetkého charakteru, pokorne lipnutie na koži ako film mydla. "Ľudia chcú zvuk kúsok vône - niečo pekné, čisté a svieže," hovorí Beaulieu. Predovšetkým iFrag vyhýba riskovať, jeho bezpečnosť bola dôkladne vyhodnotené, ich príjemnosť uistil, jeho výnosnosť zaručená.
 

Zmenené vôňa je cítiť ako zlý CGI: povrch sa zdá správne, ale látka vyprázdnené.

IFRA predpisy odhalili zásadné zlomové línie v parfumu Spoločenstva. Na jednej strane sú tí, ako je Beaulieu, Turín, a Briti parfumov a spisovateľ Roja Dove, ktorí vidia Parfumy ako umenie s hlbokým Creative histórii. ("Ako som si to vysvetliť," hovorí Dove uprostred elegantný chvastať o predpisoch, "že je to ako snažiť sa urobiť kurča jedlo, ak už nie je možné použiť kuracie. Hovoríme o suroviny , ktoré boli použité v mnohých prípadoch po tisíce rokov "), na druhej strane, ako je uvedené v pozícii IFRA, je vízia parfumácie ako moderný podnik. - a najmä, ako len jednou časťou omnoho väčšie, viac priemyselných parfumov, v ktorom zákazník vôňu nosí na krku čoskoro skončí v rade hydratačný alebo misky mydla. Ak chcete tento spôsob myslenia, Prada a Gucci potreba, aby sa vzdali osvedčených alergény a toxíny, rovnako isto, ako Procter & Gamble sa, v opačnom prípade by produkt nedosiahne úplný globálny trh a zisky, ktoré prichádzajú spolu s ním.
 
 
Dôsledkom je, že IFRA štandardy - boli z nezávislých vedeckých analýz jeho partnerské organizácie, Výskumný ústav vôňa materiály - treba klásť väčšiu váhu na to, či materiál, dráždi vnútornej ruky, než na svoju krásu a miesto v histórii. Výsledkom je, berie na vedomie, William Troy, IFRA Severnej americký prezident 2007 - 2010, je, že niektoré základné zložky sú obetované. "A viete čo? Môžeme to urobiť inak, "hovorí. "Ak sa nám nemôže preukázať bezpečné použitie na úrovni, to nie je v našom záujme, aby tento materiál, aby aj naďalej používať v nejakom výrobku, pretože tam sú bude problém -. Problémy obrazu aj nežiaduce účinky spotrebiteľa", ale jemné vône, IFRA oponenti pult, nemožno zmeniť, ako sebecky, ako jedlo prostriedok môže. Ak chcete znalci, zle preformulovať parfém je ako zle poskytnutej CGI: detaily povrchu sa môže zdať správne, ale látka vyprázdnené. Parfumy majú vôňu štruktúry, a akonáhle sa priblížime týchto štruktúr je ľahké vnímať absenciu kľúčovej miestnosti, alebo - horšie - prasklinu v nadácii.
 
Mane, výrobca náhrady oakmoss a rad ďalších parfumácie zložiek, vytvorí jeho domov v prudkom zalesnenom údolí neďaleko dediny Le Bar-sur-Loup, kde jeho zlúčenina utilitárnej modernistických budov vyžaruje často mätúce škálu vôní do krajiny vzduch. Prechádzajúce chodbách, alebo za výfuk, jeden môže byť naraz promoklý v čuchové výbuchu kvetín a pižma a kardamónu. Na okolité kopce a údolia sú považované za miesto narodenia parfumérii, ktorý stopuje jeho korene do 16. storočia móda vetriť kožených výrobkov na zamaskovanie zápachu horkej opaľovanie chemikálií. Ako parfumérie rozrástla v globálnej priemysel, región Grasse, ako sa volá, musel sa prispôsobiť. Turistické zastávky v Grasse stále ponúkajú vízie záhonu kvetín a perfumers vŕtať v staromódnych laboratóriách, ale v skutočnosti, región je viac sprostredkovateľa v týchto dňoch, import surovín z celého sveta a ich ťažbu prírodných esenciách. Aj keď niektoré kvety sú stále pestuje v Grasse, Jean-Pierre de Mattos, zástupca Mane, dnes priznáva, že "vec, ktorá sa najlepšie darí tu je domov."
Mane produkuje vlastné parfumy, ale tiež vyvíja suroviny predať konkurencii, usporiadanie, ktoré sa zdá divné, ale je v skutočnosti obyčajný v priemysle vôní. V deň mojej návštevy bola spoločnosť testuje novú destilátu tymiánu, získaných prostredníctvom procesu nazvaného supercritical CO2 extrakcie. Mleté presne bolo v zmesi s tymiánom celulózy a potom naleje do odsávača. Oxid uhličitý bol zavedený a môžu presakovať s bylinkami. Konečne, laboratórny technik potiahnuté otvoril malý kovový zásobník v spodnej časti poslednej komory, nie viac ako pár metrov vysokú, a ukázal mi, čo zostalo. Známe kuchyne bylina bola premenená na viskózna kvapalina farba a konzistencia polievky orech squash, smrdelo to pungently sladkého a mierne dymovú.
 
Aj keď IFRA obmedzenia ovplyvňujú prírodné aj syntetické látky, ktoré predstavujú osobitný problém pre prírodné zložky, ktoré nemožno jednoducho vylepšil na molekulárnej úrovni, aby sa nové zlúčeniny s takmer totožné vône. Napríklad, IFRA limity úrovne metyl eugenol, chemické súčasťou mnohých prírodných materiálov, pretože to bolo zistené, že pôsobí ako karcinogén u hlodavcov. Nielen, že je metyl eugenol súčasťou ružový olej, jedna z najviac cenených složek parfumérie je, to je tiež nájdené v korení ako klinček a Pimenta Berry. Množstvo metyl eugenol v parfume musí byť kontrolované v rámci celej vzorca, takže je materiál, ktorý obsahuje to môže byť obetovaná pre ostatných. Ak chcete nahradiť prírodná látka, ktorá má tradične obsahuje metyl eugenol, tvorcovia ako Mane sa vrátiť na suroviny, sa snažia nájsť nové spôsoby ťažby, ktorého výsledok je v súlade s pravidlami.
 
Prírodné prísady môžu byť odložené na plasty, ale to je zložitý proces, v jeho vlastnej pravý. Ak chcete napodobniť aromatická látka, ako je esenciálny olej pomocou umelých molekúl, lekárňami najprv analyzovať pomocou plynovej chromatografie a hmotnostnej spektrometrie v snahe zistiť jeho chemické zložky. Pomocou týchto informácií možno niekedy určiť, ktoré molekuly sú zodpovedné za zápach a potom ich znovu vytvárať synteticky. (Tieto techniky tiež pomáhajú zdvihnúť závoj vône vzorce, ktoré boli vždy strážený rovnako starostlivo ako jadrová spustenie kódu. Rýchla chemická analýza môže dať konkurenčnú hrubý plán, ako sa majú kopírovať všetky parfému.) To je bežné, že firmy na použitie Tieto Analytics reprodukovať dobre-miloval vôňu v prírode, ako sú hrušky alebo lilac kvety. Mane, ale šiel o krok ďalej vyvíjať produkty, ktoré napodobňujú jednotlivé materiály parfumérie.
 

V Givaudan v New Yorku, ak je formula prestávky IFRA pravidlá, bude firma tri vrčanie robotov ani miešať.

Vo svojej snahe nahradiť oakmoss, Mane laboratóriu začal tým, že chemické analýzy prírodný extrakt, ktorý v prípade oakmoss, sa nazýva absolútna. Absolútnych ťažšie analyzovať, ako éterické oleje, ktoré sa získavajú destiláciou s vodnou parou a tvoria nestále molekuly, ktoré sú ľahko zachytené. Absolútnych vyžadujú použitie rozpúšťadla, ktoré sa zameriavajú ťažké, zložité molekuly. Rolland hovorí, že niektoré z týchto látok môžu byť syntetizované umelo, ale nie všetky. Firma celé mesiace pracuje na svojej oakmoss nahradiť a nakoniec našiel prírodná látka - identita, ktorá je prísne stráženým tajomstvom -, ktoré by mohli byť kombinované s syntetické molekuly, aby priniesli konkrétne čuchové aspekty. Zásadný prvok, prechádza sa zobrať IFRA.
 
Pri vykonávaní vôňa, ktorá v súlade s obmedzeniami zložka, suroviny sú len časť rovnice. Namiesto toho, aby jedným k jednej swapy, ako sú falošné oakmoss pre skutočnú vec, niektorí perfumers pokúsi zopakovať vôňa so zmesou prísad. Clement Gavarry medzinárodnej chuť a vôňa nenašla oakmoss náhradu, ktorá mu vyhovuje, tak si hrá s niekoľkými náhradníkov, že si myslia, že mať podobný efekt, ako sú syntetické pižmo. Ale, ako hovorí, "ja nemám tajnej dohode, ktorá funguje vždy. Musím byť flexibilné a pracovať so všetkými ostatnými látkami mám "Andy Tauer, nezávislá švajčiarska parfumov, ich snažia nahradiť hydroxycitronellal -. Obmedzené zložka, ktorá bola jednou obyčajne súčasťou kvetinové parfumy pridať Lily-of-the -Poznámka údolí. "Musím použiť veľa tvorivej energie pretvoriť, použitie rôznych molekúl a rôznych materiálov," hovorí.
 
Ak chcete zobraziť súčasný parfum procesu v akcii, som navštívil úrad Manhattan Givaudan, "Jemné vône štúdio" sa z tvrdého dreva a skla blok dekorom, ktorý udrie elegantný rovnováhu medzi firemnej výkonnosti a Spa-ako pokoj. Najväčšie vôňu a chuť výrobca na svete, Givaudan vytvorila parfémy pre značky ako Christian Dior, Calvin Klein a Estée; Lauder. Na základe špecifikácií od týchto spoločností, Givaudan perfumers vie zlostne s ďalšími významnými domami, aby sa uchádzali o každom projekte.
 
Jedna z hviezd perfumers Givaudan je C alica Becker, ktorý má vzácnu schopnosť parfémy, ktoré sú provokatívne, ale aj príjemné v dave. Becker parfumy bývajú hladké, bezšvíkové a žiarivé, bez ostrých hrán alebo prvky z miesta. Ona sama sa hodí tento opis tiež, elegantne oblečený v neutrálnej s bleskom hrdzavého rúžu doplniť jej ryšavé vlasy. Pohľad na stole neposkytuje žiadne pochybnosti o jej zamestnania: Jeho povrch je úplne pokrytá drobnými sklenenými fľašami, usporiadané do skupín, ktoré predstavujú jednotlivé projekty sa pracuje.
 
Ale to je miesto, kde končí stereotyp. Becker výtvorov začnú sa v banke, ale na stolnom počítači, ktorý pristupuje k centrálnej databázy sa všetky vzorce Givaudan je. Keď sa chce cítiť niečo, čo pracuje na, pošle vzorec pre laboratóriá na konci chodby, kde tri vrčanie robotov striekať presné množstvo chemikálií a olejov do kanistrov, produkovať požadované zmesi. Roboti Správa 85 až 125 zmesi na deň, segueing plynule prechádzať medzi rôznymi projektmi z firmy mnoho perfumers. Becker počítač je spojený nielen miestne robotov, ale na podobné automaty na iných úradoch Givaudan po celom svete. To jej umožní vybičovať vzorec pre klienta v Paríži alebo v São Paulo, a nalial si to pre nich okamžite. Systém tiež uľahčuje Givaudan je perfumers spolupracovať na vône, rastúci trend, ktorý je stláčanie tradíciu individualizmu.
 
Každá formula je tiež spojená s databázou bezpečnosti a informácie o predpisoch o viac ako 3000 materiálov. Nariadenie robil to takmer nemožné, aby pracovali efektívne, bez software povedať perfumers, čo môžu a nemôžu používať. Aj s ich úžasnou pamäť na materiály, môžu perfumers nedrží vo svojej mysli každý detail povoleného dávkovanie pre každého: IFRA pravidlá môžu líšiť v závislosti od typu produktu - na báze alkoholu parfum proti mydlo proti sviečky - a zároveň môže zmeniť z roka na rok budúci. Keď Becker začínal ako parfumov, len málo materiálov zakázané a jej firmy zamestnaný len jeden človek a mať prehľad o regulačných otázkach.
 
Teraz Becker formuluje svoje palete pod bedlivým dohľadom približne 75 bezpečnostných expertov, tím vedený Greg Adamson, viceprezident pre globálne regulačné záležitosti a bezpečnosť výrobkov. Adamson sa toxikológ tréningom, ale pôsobí obrovský vplyv na zloženie vôní: "Keď poviem, že nemožno použiť látky," hovorí, "to nemôže byť použitý." Nie je to len teoreticky pravda , je to kódované do softvéru. Ak sa Becker sny do vône, ktorá porušuje pravidlá IFRA sa roboti ani miešať pre ňu.
Vzhľadom k tomu, nárast nariadenie uvrhla do zmätku existujúcich vzorcov, ktoré perfumers ako Becker stále viac ťaží žiadosti o preformulovanie starého vôňou namiesto vytvárania nových. Je to veľmi nevďačné proces, a keď výsledný produkt dostane k zákazníkom, je ťažké zabezpečiť, že bude šťastný. "Snažíme sa prísť tak blízko, ako je to možné," hovorí Becker. "Ale olfactive spomienky sú veľmi, veľmi silný. Nemôžete blázon, niekto, kto nosí niečo, čo za posledných 20 rokov. "
 
Naozaj, na online fórach Basenotes.net, fanúšikovia smúti vôňa sa domnievajú, že sú novo formulované. Oni čistiť eBay za "vintage", fľaše svojich obľúbených (mám vlastnú malú zásobu archívnych Chamade, kvetinové od Guerlain, ktorá, aspoň pre mňa, vôňa tenšie vo svojej súčasnej inkarnácii). Fanúšikovia tiež obávajú, že niektoré vône bude ukončená úplne, obzvlášť neobvyklé, umelecké vône, ktoré sa predávajú dosť ospravedlniť náklady na preformulovania. V Paríži som si vybral jednu z posledných fliaš Eau du Fier, vôňa do výklenku značky Annick Goutal. Je to výstredné vôňa, že výbuchy na koži, ako ohňa dym, potom zmäkčuje s ovocnou marhule vedomie Osmanthus, výsledok vonia ako teplý šálka čaju Osmanthus údené. Ale Goutal zastavila výrobu úplne vôňu, obsahuje vysoký obsah prírodných brezy dechtu, ktorý je zakázaný IFRA okrem čistej formy. Goutal to parfumov, Isabelle Doyen, hovorí, že zatiaľ čo ona mohla Mysliteľné preformulovať Eau du Fier použití čistené brezový decht, jeho predaja neboli preukázané silné dosť ospravedlniť úsilie.
 
A napriek tomu, napriek značnému obmedzeniu, perfumers tvár - nariadenie, lakomý rozpočty, obchodné dopyt po príjemnej, ale nezabudnuteľnú vôní - kreatívne inovácie pokračuje, aj keď v stretnutí sa menil vkus. Paradoxne, ako spoločnosti závod podstatne prepracovať svoje najpredávanejšie vône v blízkej budúcnosti, obmedzenie klasických surovín, ako je oakmoss pomaly mení chuťové bunky spotrebiteľov a perfumers podobne. Ralf Schwieger na Mane kancelárii na Manhattane, sny o vytvorení vône založené na klinček, svoju obľúbenú na vedomie, ale vie, že jeho ďalší vôňa je skôr cítiť ako moderný ovocná kvetinová. Kým on rues útrapy snaží sa prispôsobiť existujúce vzorce, nemá pocit, ako obmedzené, keď sa zmení nos na nové výtvory: "Môžete prispôsobiť," hovorí, "a ešte niečo zaujímavé." Schwieger uvádza, že mladší perfumers nie sú ľudia si sťažujú na stratu historického materiálu a sú menej odradiť vysoko regulované, automatizovaný proces tvorby.
 
Mane je vzdušná, okenných laboratórium v ​​New Yorku, je plná polica materiálov abecedne označených fľašiach. Mená sú prírodné látky, ako sú citrusové silice a jazmín absolútnu, vôňa chemikálií s chránených názvov, a základne s menovkami ako "čerstvé pečivo zhode", ktoré obsahujú zmes materiálov. Ako sme ochutnať rôzne látky, žiadam o Schwieger oakmoss. On poklesy pijana v IFRA-schválená verzia oakmoss absolútnu a očiach. "Musím povedať, že som skoro nepoužívajú to anymore," hovorí. Ako sa to stane, je Givaudan Becker hovorí to isté: Oakmoss "je za posledných 50 rokov parfumérie. A teraz, ak dáte späť machu na úrovni, ktoré sme, že to bude cítiť "Len dva roky do jeho vyhnanstva, oakmoss -. Živý škrabanie ručne z kôry stromu - je na ceste stať sa anachronizmus, tmavé vôňa z rozprávky bratov Grimmovcov.
 
To, na konci, je pravdepodobné, osud mnohých z obmedzených surovín. Aj keď sa tieto klasické prvky duplicitné, bude perfumers a nakoniec zákazníkov ďalej. Už Chanel vydal impozantné Chypre (tzv. 31 Rue Cambon, adresu bytu Coco Chanel v Paríži), ktorá nepoužíva oakmoss vôbec, niekoľkých ďalších veľkých značiek sú uvoľnenie Chypre vône, ktoré zdôrazňujú, pačuli a nie mech. Ak sa oakmoss skĺzne do minulosti, bude to ísť cestou Nitro pižma, trieda syntetické pižmo, ktoré figuroval hlavne v 20. storočí pred parfumérie obmedzenia, vyzýval rôzne zdravotné a životného prostredia, účinne končil ich použitia. Nitro pižma boli dokonca použité v Chanel č 5, svetovo najznámejších parfumov, ktorý otočil 90 v tomto roku, na ženu, ktorá kupuje č 5 dnes oceňuje skutočnosť, že kúpi kus histórie, ale v skutočnosti je to revizionistickým. Uvedenie pižma späť by si spotrebitelia cítia, že to bolo príliš staromódny. Inými slovami, nosy prispôsobiť, a dokonca aj preformulovanie Mitsouko bude časom len Mitsouko.
 

KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Akčná ponuka
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Prevádzkovateľ: Parfémy a Kozmetika, s.r.o.
© 2010 všetky práva vyhradené
 

JavaScript musí být povolen