položky
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

Guerlain v Paríži

Pierre Francois Pascal Guerlain

Prvá generácia Guerlain

Písal sa rok 1828 keď mladý francúzsky chemik Pierre Francois Pascal Guerlain otvoril v Paríži svoj malý obchodík s parfémami a voňavými pomádami. Ako prvý začal importovať svoje vône do Anglicka, krajiny v ktorej vyštudoval chémiu. Rovnako úspešný bol aj na domácej pôde. Získava priazeň francúzskeho cisárskeho dvora. Pre cisárovnu Eugéniu, manželku Napoleona III (mimochodom, ten ho pasoval za svojho osobného parfuméra), ušil na mieru slávnu Eau de Cologne Impériale (1853), nesúcu na flakóne slávne včielky – symbol cisárstva. Len pre zaujímavosť, táto bergamotovo-citrusová vôňa je stále v kurze a pri návšteve Paríža si ju môžete odskočiť ku "Guerlainovi" kúpiť
.

Guerlain "šil"  vône priamo na telo, čím si získal srdcia aristokratickej elity. Medzi verných zákazníkov patrila anglická kráľovná Viktória, Honoré de Balzac, princ z Walesu, španielska kráľovná Isabela II...

Druhá generácia Guerlain 

Po jeho smrti v roku 1864 preberajú štafetu synovia Aimé a Gabriel. Úlohy si rozdelili. Aimé zdedil po otcovi spolu s talentom i lásku k parfumérskemu remeslu a rovnako ako on, študoval v Anglicku. Gabriel prevzal úlohu managera.
Aimé sa z Anglicka vracia so zlomeným srdcom. Amorov šíp obišiel srdce krásnej Angličanky a tak aspoň pre útechu po svojej neopätovanej láske pomenoval svoju novú vôňu. Tak sa v r. 1889 zrodil legendárny parfém Jicky, prvá vôňa v histórii, ktorá obsahovala okrem prírodných esencií aj syntetické zložky.
Spoločnosť, dovtedy zvyknutá na čisto prírodné vône nebola na takéto sústo dostatočne pripravená a nejakú dobu trvalo, kým to strávila. Jicky sa stala ikonou a neodmysliteľným symbolom celého Francúzska. Dodnes patrí medzi najpredávanejšie parfémy.
Aimé ostal bez potomkov a do tajov parfumérskej alchýmie zasvätil svojho synovca Jacquesa.

Tretia generácia Guerlain

Jacques Guerlain si neviedol o nič horšie, než jeho predchodcovia. V priebehu svojho života, od svojich šestnástich rokov vytvoril viac než štyristo parfémov, vrátane preslávených Mitsouko (1919) a Shalimar (1925). Dodnes je považovaný za jedného z najlepších "nosov" 20. storočia.
 

Štvrtá generácia Guerlain

Jacquesov vnuk, nadaný Jean–Paul Guerlain pokračuje v tradícii svojich predkov. Ani za jeho vône sa nemusí rodina prepadávať hanbou. Už od detstva ho starý otec priúčal remeslu. Prácu miloval a to je cítiť napríklad z takej zmyslenej Chamade (1969) alebo z preslávenej Samsary (1998).
Až do roku 1994 (odkúpenie spoločnosťou LVMH) značka Guerlain bola majetkom rodinnej dynastie.

KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Akčná ponuka
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Prevádzkovateľ: Parfémy a Kozmetika, s.r.o.
© 2010 všetky práva vyhradené
 

JavaScript musí být povolen